Powody, dla których import z Chin jest tak popularny

Wiemy, że rozpoczęcie importu to ważna decyzja, zwłaszcza z kraju tak odległego i położonego na innym kontynencie. Dlatego też oferujemy Państwu przydatne informacje, które sprawią, że zdecydują się Państwo na rozpoczęcie importu z Chin. Chińskie fabryki są w stanie stworzyć szeroką gamę niewyobrażalnych ilości produktów produktów, zazwyczaj po niższych cenach niż gdziekolwiek indziej. Niskie koszty wynikają z taniej siły roboczej. Zasadniczo rynek pracy w Chinach jest bardzo konkurencyjny, podczas gdy oczekiwania i koszty życia są naprawdę niskie, co oznacza, że duże chińskie fabryki mogą zatrudniać wielu pracowników, oferując im bardzo niskie płace. Większość z tych fabryk nie musi opłacać ubezpieczenia społecznego ani medycznego dla pracowników, więc koszty utrzymania nie są zbyt wysokie. Niemniej jednak ostatni wzrost cen frachtu wpływa na opłacalność importu produktów z Chin. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:  https://www.mentalwin.pl/wzrost-cen-importu-towarow-z-chin/

Brak barier prawnych, niskie stawki podatkowe, tanie ceny energii elektrycznej, korzystne stopy procentowe, obfitość tanich nieruchomości i kosztów budowy to kolejne czynniki, które przyczyniają się do niskich kosztów importu chińskich produktów. Niskie koszty produkcji pozostawiają w Chinach wiele miejsca dla pośredników. Hongkong czy Tajwan handlują towarami jeszcze zanim trafią one na rynki eksportowe. Im bliżej jesteś zakupu chińskich towarów, tym lepsze ceny uzyskasz.

To sprawia, że import z Chin jest nieco utrudniony, ale dzięki internetowi i otwartej postawie chińskich przedsiębiorców, w wielu przypadkach możliwe jest dla każdego zagranicznego nabywcy utrzymanie bezpośredniej komunikacji z producentami, co pozwala na uzyskanie niższej ceny na produkty, w przeciwieństwie do robienia interesów z pośrednikami.

Chińscy dostawcy nie są zbyt wybredni co do tego, komu sprzedawać, a komu nie, nawet nowi przedsiębiorcy, którzy nie mają zarejestrowanej firmy, mogą kupować bez problemu. W Chinach nie ma zbyt wielu uprzedzeń kulturowych czy religijnych, więc kontakty z ludźmi innych narodowości nie stanowią problemu, o ile kupno i sprzedaż odbywają się na dobrych warunkach, a pieniądze przepływają płynnie.

Jeśli obawiasz się, że nie mówisz po mandaryńsku i myślisz, że import z Chin będzie zbyt skomplikowany, nie martw się, wiele firm eksportowych w ramach swojej wiedzy na temat eksportu do innych krajów, wie, że utrzymanie komunikacji z klientami w języku angielskim, a nawet w innych językach, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju udanego biznesu.

Jeśli brak doświadczenia jest dla Ciebie przeszkodą w rozpoczęciu importu, duże fabryki w Chinach nie patrzą z góry na małych i niedoświadczonych kupujących, wręcz przeciwnie, postarają się im pomóc w czymkolwiek, czego potrzebują, aby ich relacje były jak najbardziej przyjemne.