Jak rozpocząć własny biznes?

Być może już wiesz, jaki rodzaj biznesu chcesz zacząć; może po prostu chcesz być przedsiębiorcą. Aby znaleźć idealne rozwiązanie rozważ następujące:

1. Twoje umiejętności i doświadczenie.
Wiele osób zakłada firmy związane z przeszłymi pracami. Na przykład, jeśli jesteś menedżerem IT dużej korporacji, możesz rozpocząć konsulting IT. Takie podejście upraszcza uruchamianie, ponieważ masz już umiejętności, know-how i kontakty biznesowe, które pozwolą Ci zdobyć biznes. Z drugiej strony, po całodziennej pracy w IT, czy też będziesz chciał spędzać na tym noce i weekendy? Również pamiętaj, że nie możesz zwracać się do klientów swojego pracodawcy jako potencjalni klienci.
2. Twoje zainteresowania i hobby.
Niektórzy przedsiębiorcy decydują całkowicie zmienić kurs i rozpocząć działalność w oparciu o własne hobby lub zainteresowania osobiste. Po długim dniu w pracy energetyzujące, aby zmienić bieg na zupełnie inny biznes. Na z drugiej strony, twoje hobby może nie wydawać się tak zabawne, kiedy staje się poważną sprawą. Wybierz firmę
3. Twoje cechy osobowości.
Ważne jest, aby wybrać firmę to pasuje do ciebie. Jeśli jesteś nieśmiały i nie lubisz rozmawiać z nieznajomymi, a firma konsultingowa, która wymaga zimnych telefonów i ciągłości tworzenie sieci w celu przyciągnięcia klientów może nie być właściwym rozwiązaniem. Jeśli jesteś z drugiej strony, społeczność i miłość do interakcji z ludźmi, z drugiej strony prawdopodobnie nie spodoba Ci się prowadzenie witryny e-commerce z Twojego wolna sypialnia i łączenie się z klientami tylko na ekranie. Czy Twoje serce jest nastawione na biznes, który wymaga cech, których Ci brakuje? Partnerstwo z kimś, kto posiada te cechy, może oznaczać jesteś na drodze do sukcesu. Następnie oceń swoje doświadczenie, zainteresowania i cechy osobowości przeanalizuj możliwe pomysły biznesowe, aby opracować listę opcji. Czy to zadziała w niepełnym wymiarze godzin? Rozpoczynając działalność na pełny etat, musisz wybrać
koncepcja, która dobrze nadaje się do pracy w niepełnym wymiarze godzin i do sieci z zobowiązaniami osobistymi i zawodowymi. Na przykład, jeśli ty pracować od 9:00 do 17:00 w pełnym wymiarze godzin, prawdopodobnie nie jest to realistyczne uruchom sklep detaliczny, który ma być otwarty od 10:00 do 8:00. Jednak po kilku korektach wiele koncepcji biznesowych (nawet handel detaliczny!) może być dostosowany do Twoich potrzeb. Weź pod uwagę te czynniki konto przy wyborze pomysłu na biznes:
Marzysz o byciu swoim własnym szefem? Jeśli chcesz założyć firmę, ale nie jesteś jeszcze gotowy, aby się poddać
Twoja praca i związane z nią bezpieczeństwo, wynagrodzenie i świadczenia, nie martw się; nie musisz. Praca na pełny etat nie muszą oznaczać rezygnację z marzeń o przedsiębiorczości. W rzeczywistości rozpoczęcie działalności w pełnym wymiarze godzin jest świetne sposób na przetestowanie wód przedsiębiorczości i stopniowe przekształcanie swojego startupu w biznes na pełen etat.

Szukasz pomysłu na biznes? Wszelkie spotkania z klientami może odbywać się wczesnym rankiem, wieczorami lub w godzinach wieczornych w weekendy, w ich domach lub firmach. W jakie dni i godziny obecnie pracujesz? Chyba że Ty
możesz dostosować swój harmonogram pracy (na przykład poprosić o wcześniejszy Jakie dni i godziny możesz poświęcić swojej firmie? Weź pod uwagę osobiste zobowiązania, a także obowiązki zawodowe. Jeśli jesteś singlem, bezdzietnie i masz noce i weekendy za darmo, masz więcej czasu na biznes. Jeśli podróżujesz często w pracy, bardzo długie lub nieprzewidywalne godziny pracy, lub masz współmałżonka i małe dzieci, być może będziesz musiał zacząć bardzo wcześniej. Czy Twoja firma wymagałaby lokalizacji zewnętrznej, np jako sklep czy biuro? Tam, gdzie jest wola, jest sposób. Dla na przykład, jeśli jesteś zdeterminowany, aby założyć sklep detaliczny, możesz zatrudnić partnera, który będzie mógł prowadzić sklep, gdy jesteś w pracy. Jednak wybór firmy, którą można prowadzić z domu – pod adresem przynajmniej na początku – znacznie ułatwi ci życie. Jeśli tak zawsze chciałeś mieć sklep detaliczny, możesz zacząć od handlu elektronicznego witryny i dodaj lokalizację fizyczną, gdy Twoja firma będzie działać w pełnym wymiarze godzin.