Unia może pomóc sfinansować Twój pomysł na biznes

Założenie własnej działalności gospodarczej dla wielu pozostaje nieosiągalnym marzeniem. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z finansowaniem swoich pomysłów na biznes, takich jak np. popularna franczyza, mogą wybrać jednak alternatywne drogi.
Jedną z nich są dotacje z Unii Europejskiej, które w ramach niezliczonych programów pomocowych otrzymały już dziesiątki tysięcy beneficjentów w całej Polsce.

Kto może ubiegać się o dotacje unijne, które pomogą zrealizować mu pomysł na biznes?

Przede wszystkim, potencjalny beneficjent dotacji unijnych nie może zalegać z podatkami w urzędzie skarbowym, a także musi regularnie opłacać składki ZUS.
Otrzymanie dotacji z Unii, która pomoże nam otworzyć biznes, uniemożliwiają także toczące się postępowania administracyjne, egzekucyjne oraz sądowe.

Jednym z najistotniejszych punktów, które należy spełnić, chcąc urzeczywistnić pomysł na biznes, jest także brak wcześniej zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Kto łatwiej otworzy biznes, czyli do kogo kierowana jest pomoc z Unii Europejskiej?

Dotacje kierowane są w szczególności do kobiet powracających na rynek pracy po ciąży, osób młodych — przed trzydziestym rokiem życia, jak i tych będących poza rynkiem pracy przez dłuższy czas.

Dzięki środkom z europejskiej kasy takie osoby mogą otworzyć swoje małe przedsiębiorstwa, takie, jak np. wspomniana wcześniej franczyza, bez zaciągania kosztownych kredytów.

Pamiętajmy jednak, że fundusze unijne nie tylko pomogą nam zmaterializować nasz pomysł na biznes, ale i poszerzą zakres naszych kompetencji tak, byśmy mieli więcej możliwości na nowoczesnym rynku pracy.

Dzięki temu możemy spodziewać się nie tylko pomocy w sytuacji, w której chcemy uniezależnić się, zakładając własny biznes, ale i różnego rodzaju przydatnych kursów i szkoleń. Jeśli jesteśmy zainteresowani potencjalną pomocą Unii, możemy skorzystać z wielu dostępnych w internecie wyszukiwarek dotacji, które pomogą nam wybrać najbardziej odpowiedni dla nas program pomocowy.