Metody poszukiwania nowej pracy. Od czego zacząć?

Ukończyłeś studia, a mimo to nie możesz znaleźć pracy, w kierunku, na którym studiowałeś? Może warto zmienić swoją profesję lub zboczyć z drogi i zastanowić się nad czym innym, może lepszym.

Na początku przygotuj CV

Zanim zaczniesz poszukiwać nowego zatrudnienia przygotuj odpowiednie CV, w którym umieścisz między innymi informacje o tym, jak przebiegała Twoja droga edukacyjna, a także przydatne umiejętności, jakie posiadasz. Co powinno zawierać dobre CV? Jeśli masz mało doświadczenia, to w takim przypadku masz nieco trudniej. Jednak możesz przeczytać artykuł o tym jak znaleźć dobrą pracę bez doświadczenia.

Kolejny krok, to znalezienie odpowiedniej metody poszukiwania pracy. Jedną z nich, i chyba najpopularniejszą jest przeglądanie ofert w Internecie. Pomogą Ci w tym portale, które publikują ogłoszenia o pracę. To właśnie w nich znajdziesz największą ilość ofert, a za pomogą filtrów dokonasz odpowiedniej selekcji ofert, które będą interesować Cię szczególnie.

A może Urząd Pracy?

Druga choć mniej popularna metoda to zarejestrowania się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, na którego terenie działania zamieszkujesz lub jesteś zameldowana na pobyt stały czy też tymczasowy. Urzędy Pracy nie mają w dzisiejszych czasach niestety dobrej opinii, więc mało kto z młodych osób bierze pod uwagę takie rozwiązanie. Warto jednak zaznaczyć, że Urząd Pracy oprócz dopasowania oferty pracy do Twoich możliwości i umiejętności może zaproponować Ci również pomoc merytoryczną.

Jeżeli nie posiadasz żadnego doświadczenie zawodowego, a jesteś świeżo po studiach możesz skorzystać z instytucji jaka jest biuro karier.

To tam znajdziesz profesjonalną pomoc, dzięki której będziesz mógł podjąć staż lub praktyki absolwenckie.
Pamiętaj, aby wyznaczyć sobie w życiu odpowiedni cel i konsekwentnie do niego dążyć, a na pewno osiągniesz sukces!