In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Strona główna London ( Decca ) Wkładka gramofonowa Super Gold
Wkładka gramofonowa London (Decca) Super Gold

London (Decca) Super Gold We wkładce SUPER GOLD zastosowano polerowane diamentowe ostrze, o zorientowanych kierunkowo ziarnach, o szlifie typu extended-line (z poszerzonym polem przylegania do rowka). Jest to podobny szlif jaki zastosowano w Jubilee. Zastosowano również bardzo podobnej konstrukcji jak w Jubilee ale tańszą w produkcji cewkę generatora elektrycznego. Jeżeli nie słyszałeś jeszcze wkładki Jubilee – to SUPERGOLD będzie dla Ciebie prawdopodobnie najlepszą wkładką na świecie.
Szacujemy, że Gold dostarcza 90% najwyższej jakości muzycznego realizmu w porównaniu do wzorcowej (naszym subiektywnym zdaniem) wkładki Jubilee.
Zakres przenoszonych częstotliwości to imponujące 20-40000Hz.

 

Inne wkładki (zarówno z ruchomą cewką jak i z ruchomym magnesem) posiadają ostrze zamontowane na końcu wspornika z cienkiej rurki, który pracuje jako jednostronny amortyzator. Wspornik przechodzi przez gumową tulejkę a jego krótki koniec umiejscowiony jest w cewce lub magnesie. W punkcie podparcia ta elastyczna gumowa tulejka działa jak oś, pozwalająca wspornikowi z igłą poruszać się razem z krzywizną rowka płyty. Ponieważ przednia część wspornika trzymającego igłę jest dużo dłuższa niż znajdujaca się w cewce/magnesie tylna, większy zakres ruchu przedniej części przekłada się na proporcjonalnie mniejszy ruch części tylnej. Może to być przyczyną ewentualnej kompresji dynamiki i braków w rozbrzmiewaniu transjentów. Czasami ma też miejsce rozmazywanie dźwięku nazywane przez wielu ekspertów "zamgleniem przez wspornik". Inżynierowie firmy LONDON/DECCA uznali że problem z dynamika i transjentami w głównej mierze powodowany jest przez gumową tulejkę podpierająca wspornik, która ma tendencje do tłumienia istotnej części informacji(drgań) generowanych przez igłę zanim dotrą one przez wspornik do elektrycznego generatora w postaci cewki lub magnesu.

Wkładka SUPER GOLD nie posiada typowego długiego wspornika ani gumowego punktu podparcia "trwoniącego" witalną energię muzycznego przekazu. Zamiast tego igła zamontowana jest bezpośrednio na magnetycznym metalowym statywie, o grubości tylko kilku mikronów, który centralnie przechodzi przez środek cewki elektrycznej umieszczonej w odległości zaledwie 1 milimetra ponad igłą! Ruch igły nie jest "transformowany" na żaden inny tak jak ma to miejsce w tradycyjnych wkładkach z długim wspornikiem. To bezpośrednie, nie zakłócone dodatkowym ruchem wspornika śledzenie rowka (positive-direct scanning) przyczynia się do osiągnięcia wyjątkowej jakości dźwięku porównywalnej do obcowania z "żywą" muzyką. Słuchacz może odnieść wrażenie bezpośredniej namacalnej wręcz, obecności wokalistów czy instrumentów w pomieszczeniu.

Dane techniczne wkładki gramofonowej London Decca SUPER GOLD:

  • Ostrze: diamentowe extended-line
  • Napięcie wyjściowe: 5mV
  • Zakres częstotliwości 20Hz-40000Hz
  • Zalecany nacisk/VTF: 1.8g
  • Impedancja wyjściowa: 2k ohms
  • Odkształcalność dynamiczna: 15x10-6cm/Dyne
  • Impedancja wejściowa: 47k ohms
  • Waga: 6.7g
 
Copyright © 2018 - 300B Systemy High End