In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Strona główna London ( Decca ) Wkładka gramofonowa Gold
Wkładka gramofonowa London (Decca) Gold

London (Decca) Gold Wkładka Gold wyposażona jest w polerowane diamentowe ostrze, o eliptycznym szlifie i zorientowanych kierunkowo ziarnach, z takim samym układem generatora elektrycznego i podobną obudową jak SuperGold.
Szacujemy, że Gold dostarcza 80-85% najwyższej jakości muzycznego realizmu w porównaniu do wzorcowej (naszym subiektywnym zdaniem) wkładki Jubilee.
Zakres przenoszonych częstotliwości to imponujące 20-40000Hz.

Inne wkładki (zarówno z ruchomą cewką jak i z ruchomym magnesem) posiadają ostrze zamontowane na końcu wspornika z cienkiej rurki który pracuje jako jednostronny amortyzator. Wspornik przechodzi przez gumową tulejkę a jego krótki koniec umiejscowiony jest w cewce lub magnesie. W punkcie podparcia ta elastyczna gumowa tulejka działa jak oś, pozwalająca wspornikowi z igłą poruszać się razem z krzywizną rowka płyty.
Ponieważ przednia część wspornika trzymającego igłę jest dużo dłuższa niż znajdujaca się w cewce/magnesie tylna, większy zakres ruchu przedniej części przekłada się na proporcjonalnie mniejszy ruch części tylnej. Może to być przyczyną ewentualnej kompresji dynamiki i braków w rozbrzmiewaniu transjentów. Czasami ma też miejsce rozmazywanie dźwięku nazywane przez wielu ekspertów "zamgleniem przez wspornik".
Inżynierowie firmy LONDON/DECCA uznali, że problem z dynamiką i transjentami w głównej mierze powodowany jest przez gumową tulejkę podpierająca wspornik, która ma tendencje do tłumienia istotnej części informacji(drgań) generowanych przez igłę zanim dotrą one przez wspornik do elektrycznego generatora w postaci cewki lub magnesu.

Wkładka GOLD nie posiada typowego długiego wspornika ani gumowego punktu podparcia "trwoniącego" witalną energię muzycznego przekazu. Zamiast tego igła zamontowana jest bezpośrednio na magnetycznym metalowym statywie, o grubości tylko kilku mikronów, który centralnie przechodzi przez środek cewki elektrycznej umieszczonej w odległości zaledwie 1 milimetra ponad igłą! Ruch igły nie jest "transformowany" na żaden inny tak jak ma to miejsce w tradycyjnych wkładkach z długim wspornikiem.
To bezpośrednie, nie zakłócone dodatkowym ruchem wspornika śledzenie rowka (positive-direct scanning) przyczynia się do osiągnięcia wyjątkowej jakości dźwięku porównywalnej do obcowania z "żywą" muzyką. Słuchacz może odnieść wrażenie bezpośredniej namacalnej wręcz, obecności wokalistów czy instrumentów w pomieszczeniu.

Dane techniczne wkładki gramofonowej London Decca GOLD:

  • Ostrze: diamentowe eliptyczne
  • Napięcie wyjściowe: 5mV
  • Zakres częstotliwości 20Hz-40000Hz
  • Zalecany nacisk/VTF: 1.8g
  • Impedancja wyjściowa: 2k ohms
  • Odkształcalność dynamiczna: 15x10-6cm/Dyne
  • Impedancja wejściowa: 47k ohms
  • Waga: 6.7g
 
Copyright © 2018 - 300B Systemy High End