In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Strona główna London ( Decca )
London ( Decca ) Wkładki gramofonowe


Dlaczego London (Decca)?

Brytyjska firma Decca rozpoczęła działalność jeszcze w XIX wieku, natomiast jej pierwsze związki z muzyką datuje się na lata 1914-1918. Wtedy to powstał przenośny gramofon, który znalazł powszechne zastosowanie w okopach trwającej wówczas I wojny światowej. 

W czasie II wojny światowej w latach 1939-45 na prośbę rządu brytyjskiego Decca opracowuje system rejestrujący pełen zakres częstotliwości FFRR (full frequency range recording) służący do identyfikacji brytyjskich okrętów podwodnych i odróżniania ich od niemieckich.

Wykorzystując system FFRR w 1944 roku Decca wypuszcza pierwszą płytę muzyczną opartą na tym standardzie. Niedługo potem w 1951 roku wprowadza na rynek premierową płytę długogrającą, początkowo monofoniczną, która w roku 1958, wyparta zostaje przez płytę stereo
Inżynierowie Bayliff  i Cowie  opracowują system Decca FFSS (Full Frequency Stereophonic Sound)  dzięki któremu powstaje nowe ramie gramofonowe oraz seria głowic do tego ramienia Mk I –Mk III.  W międzyczasie zespół konstruktorów tworzy pierwsze urządzenie przeznaczone na rynek konsumencki – radio gramofon „Decola” z wbudowanymi pięcioma głośnikami.
W 1965 roku, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów Decca opracowuje nową główkę i wkładkę (Mk IV) z eliptycznym ostrzem, dzięki której głowice Decca mogą być używane z  ramionami innych producentów.

Przeczytaj więcej o firmie London Decca
 
Wkładka gramofonowa London (Decca) Maroon

London (Decca) Maroon Maroon wkładką bez typowych elementów wkładek gramofonowych

Wkładka MAROON nie posiada typowego długiego wspornika ani gumowego punktu podparcia "trwoniącego" witalną energię muzycznego przekazu. Zamiast tego igła zamontowana jest bezpośrednio na magnetycznym metalowym statywie, o grubości tylko kilku mikronów, który centralnie przechodzi przez środek cewki elektrycznej umieszczonej w odległości zaledwie 1 milimetra ponad igłą! Ruch igły nie jest "transformowany" na żaden inny tak jak ma to miejsce w tradycyjnych wkładkach z długim wspornikiem.

To bezpośrednie, nie zakłócone dodatkowym ruchem wspornika śledzenie rowka (positive-direct scanning) przyczynia się do osiągnięcia wyjątkowej jakości dźwięku porównywalnej do obcowania z "żywą" muzyką.
Słuchacz może odnieść wrażenie bezpośredniej namacalnej wręcz, obecności wokalistów czy instrumentów w pomieszczeniu.

Przeczytaaj więcej o London Decca Maroon
 
Wkładka gramofonowa London (Decca) Gold

London (Decca) Gold Wkładka Gold wyposażona jest w polerowane diamentowe ostrze, o eliptycznym szlifie i zorientowanych kierunkowo ziarnach, z takim samym układem generatora elektrycznego i podobną obudową jak SuperGold.
Szacujemy, że Gold dostarcza 80-85% najwyższej jakości muzycznego realizmu w porównaniu do wzorcowej (naszym subiektywnym zdaniem) wkładki Jubilee.
Zakres przenoszonych częstotliwości to imponujące 20-40000Hz.

Więcej…
 
Wkładka gramofonowa London (Decca) Super Gold

London (Decca) Super Gold We wkładce SUPER GOLD zastosowano polerowane diamentowe ostrze, o zorientowanych kierunkowo ziarnach, o szlifie typu extended-line (z poszerzonym polem przylegania do rowka). Jest to podobny szlif jaki zastosowano w Jubilee. Zastosowano również bardzo podobnej konstrukcji jak w Jubilee ale tańszą w produkcji cewkę generatora elektrycznego. Jeżeli nie słyszałeś jeszcze wkładki Jubilee – to SUPERGOLD będzie dla Ciebie prawdopodobnie najlepszą wkładką na świecie.
Szacujemy, że Gold dostarcza 90% najwyższej jakości muzycznego realizmu w porównaniu do wzorcowej (naszym subiektywnym zdaniem) wkładki Jubilee.
Zakres przenoszonych częstotliwości to imponujące 20-40000Hz.

Więcej…
 


Copyright © 2018 - 300B Systemy High End