In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

PSC Monolith

Po wielu latach prób i niepowodzeń, australijskiej firmie PSC Audio, jako pierwszej na świecie, udało się zbudować „interkonekt doskonały”, w którym sygnał od początku do końca płynie jednolitym elementem (bez spoiw lutowanych), i to wykonanym ze srebra najwyższej czystości. To rewolucja na rynku kabli, która początkuje nową erę w dziedzinie przesyłu sygnału.

„Monolith” to pierwszy na świecie interkonekt wykorzystujący zupełnie nową technologię, dającą nieosiągalną wcześniej redukcję zniekształceń. Jeszcze do niedawna kable RCA wytwarzano stosując ogólnie przyjęty schemat, a różnice dotyczyły jedynie jakości zastosowanych elementów i ich łączenia. Firma PSC Audio jako pierwsza stworzyła interkonekt, który stanie się kolejnym „kamieniem milowym” w historii przemysłu Hi-Fi.

Filozofia twórców „Monolith’a” zakłada, że każdy element interkonektu to przeszkoda, która negatywnie wpływa na przesyłany sygnał. Wbrew pozorom nie jest ich tak mało: bolec RCA, lut (to „pięta achillesowa”, ma najniższą przewodność),sam kabel, oraz lut i bolec po drugiej stronie. Jeśli przyjrzymy się swojemu systemowi to widzimy, że często sygnał musi pokonać niejedno złącze RCA, co znacznie zwiększa skalę problemu.

W modelu „Monolith” zastosowano najbardziej radykalne rozwiązanie, jakie tylko mogło się pojawić się w głowach inżynierów: cała część przewodząca interkonektu składa się z jednego kawałka srebra. Nie ma tam żadnych połączeń ani mechanicznych (skręcanych) ani lutowanych. Okrągły bolec wtyczki płynnie przechodzi w taśmę, która na drugim końcu znów przyjmuje kształt bolca RCA.. Dodajmy do tego jeszcze najwyższej klasy izolator oraz oplot ekranujący i otrzymujemy „interkonekt doskonały”.

Rozwiązanie jest zupełnie przełomowe, ale w swej istocie jednocześnie banalnie proste, więc od razu zadajemy sobie pytanie: „Dlaczego nie zrobiono tego wcześniej?”. Pomysł wykorzystania jednego elementu pojawił już w 1994 roku, Wtedy też powstał pierwszy prototyp kabla tego typu, wykonany z miedzi. W przeciwieństwie do miękkiej i ciągliwej miedzi srebro to bardzo „niewdzięczny” materiał do ukształtowania. Samo wykonanie jednolitego srebrnego elementu o takim kształcie okazało się  niebywale skomplikowanym zadaniem. Dodatkową trudnością było stworzenie jednorodnego odcinka przewodnika o różnym stopniu twardości. Bolec musi być stosunkowo twardy i odporny na mechaniczny kontakt z gniazdem. Odwrotnie środkowa część kabla, gdzie potrzebna jest elastyczność i odporność na wielokrotne zginanie.
Sprostano mu po wielu próbach, dzięki wieloletniemu doskonaleniu technologii i zaawansowanej obróbce CNC.

Korzyści wynikające z takiej konstrukcji są oczywiste Żadnych przeszkód dla sygnału oznacza minimum zniekształceń i jak najprostszą drogę sygnału.

Nie ustalono jeszcze europejskiej ceny Monolith’a ale możemy przypuszczać, że interkonekt doskonały ma wszelkie przesłanki aby być również interkonektem najdroższym. Niewątpliwie będzie to przewód elitarny, który właścicielom najlepszych systemów audio umożliwi osiągnięcie tego wciąż poszukiwanego ideału.

Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith Kabel PSC Monilith

 
Copyright © 2018 - 300B Systemy High End